Engelliler Umreye Gidiyor

Engelliler Umreye Gidiyor

"Engellileri umreye gönderiyoruz" kampanyası kapsamında umreye gitmeye hak kazanan isimler belli oldu.2 ay önce başlayan ve Tavşanlı Sivil Toplum Kuruluşu temsilcilerinin de destek verdiği kampanya ile Mürsel Gürsoy ve Emine Kaptan 30 haziran ve 18 temmuz tarihlerinde umre ziyaretine gidecek.

Umre ziyaretine gidecek engelliler için Tavşanlı Müftülüğü'nde program düzenlendi.Kampanyaya destek veren Sivil Toplum Kuruluşu temsilcilerinin de katıldığı programda söz alan Beyazay derneği gönüllüsü Ali Rıza Soyaslan; "son zamanlarda Türkiye'ye örnek teşkil edebilecek birliktelikler yaşıyoruz.Sivil toplum kuruluşu temsilcileri,Sivil toplum kuruluşu meclisleri gibi. Öncelikle Fevziye Hanım Kız Kur'an Kursunda eğitim gören "Gönülden Gören Gözler" projesini anlatmak istiyorum.Şu anda orada eğitim gören arkadaşlar mezun olmuş konumdalar.Biz bu kampanyaları yapıyoruz; ama bu projeler Tavşanlı ile Kütahya ile Türkiye ile sınırlı kalmıyor. Gönülden Gören gözler projesini düzenlediğimizde Samsun'dan, Isparta'dan,Denizli'den ne kadar güzel kampanyalar yapıyorsunuz bize de söyleyin bizde yapalım diye çok çeşitli telefonlar aldık.Yurtdışından Almanya'dan çeşitli telefonlar aldık.Bu konuya duyarlılık gösteren Sivil Toplum Kuruluşu temsilcilerine çok
 
teşekkürler ediyorum.Umre kampanyamız 2 ay süresince devam etti. Kampanyamıza 22 engelli başvuruda bulundu. Hedefimiz 20 engelliyi umreye götürmekti fakat 2 engellimizi umreye gönderiyoruz. Umreye gidecek olan engelli kardeşlerimiz
 
Aliköy'den Mürsel Gürsoy ve Dutlar Köyünden Emine Kaptan.Bu kardeşlerimiz 30 Haziran'da umreye gidecek 18 temmuz'da geriye dönecekler. Geriye kalan 20 engelli kardeşlerimizin içlerinde uhde kalmaması için Müftülüğümüz ile ortak bir karar aldık ve 20 engelli kardeşimizi 17 haziran'da Çanakkale gezsine gönderiyoruz.Kampanya da emeği geçen ve kampanya ya destek veren herkese
 
Beyazay Derneği, Yediveren Derneği,Dost Kalpler Derneği,Tavşanlı Ticaret Odası, Ak Parti Kadın Kolları,Tiyatrocular Derneği,Fevziye Hanım Kız Kur'an Kursu,Rahmet Vakfı, Tavşanlı Berberler Odası, Tavşanlı Duyarlı Gençler Topluluğu,Muhtarlar Derneğine teşekkür ediyorum"dedi.
 
"Güzel insanlar, güzel işler organize eder" diyen İlçe müftüsü Mecit Amil ise; "Görme engelli kardeşlerimizi Kur'an ile nasıl buluşturabiliriz projemiz oldu. Biz şunu biliyoruz ben engel kabul etmiyorum. Bugün engelsiz olan 1 saat sonra engelli olabilir. Onun için kimsenin kimseye ben engelliyim sen engelsizsin denme hakkına sahip değil.Bir saniye sonra bir dakika sonra ne olacağını bilemiyoruz.Rabbim bir plan uygulamış biz o plan da hareket ediyoruz. Bir Kur'an Kursu açalım dedik. Fevziye Kur'an Kursumuzda açtık. 14 öğrencimizden 8 tanesini belgelerini aldı.
 
Şunu gördük ki; Allah insanın bir uzvunu aldığı zaman onun yapacağı görevleri başka uzuvlara veriyor. Böyle bir hizmete müftülük olarak katkıda bulunmuşsak iftihar ediyorum. Bir kişiyi Kur'an ile buluşturmak büyük bir mesele. Allah bu kardeşlerimizin parmak gözlerini açmış, parmak gözleriyle Kur'an okudular. 2 kardeşimizde umreye gidecekler. Umreye gidecek kardeşlerimize doya doya umreyi yaşamalarını Allah'tan diliyorum. Birlik ve beraberlik olduğu sürece aşılmayacak problem yoktur.
 
" diye konuştu.
 
Programın sonunda umre kampanyasına destek veren Sivil Toplum Kuruluşu temsilcilerine teşekkür plaketi takdim edildi.
 
 

www.umreveumre.com
Ziyaretçi Defteri

dilekirem (istanbuldan) - 10.08.2014 12:00:00

allahım ınsallah durumum duzelırse ılk işim oraya gıtmek

yahşi (ist ) - 12.07.2014 12:00:00

selamun aleykum ben yıllardır uğraştım daha umrenın yarı parasını biriktirebildim allahım banada nasip eder inşallhh

murat elmas (kutahya) - 29.06.2014 12:00:00

umreye giden dın kardeslerimiz ıbadetlerı kabul olsun bızlerede dua etsınler ınsallah....

Zeynep Demir (İstanbul) - 18.06.2014 12:00:00

Selamun Aleykum Allah‘ın kutsal topraklarına gönül vermiş kardeşler. Umreye gitmeyi çok istiyorum. Allah nasip ederse inşallah umreye giden kardeşlerimiz bize dua etsinler.

PINAR BAĞCI (istanbul) - 23.05.2014 12:00:00

Selamün Aleyküm...Rabbim kimseyi darda koymasın yüreğinizden ne geçiyorsa allah onu hayırlarla nasip etsin inşallah.Benimle beraber bütün cümle alemine Rabbim Ümreyi ve Haccı nasip eylesin.Allah a Emanet Olun.

samet (yalova) - 12.04.2014 12:00:00

selamun aleykümm kardeşlerim bu sene umreye çok gitmek istiyorum. allah nasip ederse inşallah umre ye giden kardeşlerim gözlerinden öperim allaha emanet olun

berat şirinoğlu (aydın didim) - 11.04.2014 12:00:00

evimi satınca ev alacağım.kalan param olursa ALLAH nasip ederse umre yapmak çok arzu ediyorum

abdurrahman (istanbul) - 24.03.2014 12:00:00

REMZİ ERGİN ABİCİM EĞER İKAMENİZ VARSA TABİKİ GİDEBİLİRSİNİZ

İbadet (Azerbaycan) - 11.03.2014 12:00:00

Salamu aleykum! Umra yapmak isteyirem.Yardim etseniz kendimi mutlu hesab ederdim.Tesekkurler.

FARUK SEMERCİOĞLU (Aydın) - 03.03.2014 12:00:00

Lütfen Ramazan umre fiyrtlarını en kısa zamanda açıklarsanız memnun olurum.Fiyatlar sadece varlıklı insanlara hitap etmezse dua edenleriniz çok olur.Selamlar.

Sende Yaz
Kabe Namaz Vakitlari
Mekke / Medine Haritası
Umre Sözlüğü
Umre Duaları
adres
Bağdat Cd. No:41/21 Kadıköy / İSTANBUL  -  GooglePlus 

www.teknovizyon.net
yukari-cik