Engelliler Umreye Gidiyor

Engelliler Umreye Gidiyor

"Engellileri umreye gönderiyoruz" kampanyası kapsamında umreye gitmeye hak kazanan isimler belli oldu.2 ay önce başlayan ve Tavşanlı Sivil Toplum Kuruluşu temsilcilerinin de destek verdiği kampanya ile Mürsel Gürsoy ve Emine Kaptan 30 haziran ve 18 temmuz tarihlerinde umre ziyaretine gidecek.

Umre ziyaretine gidecek engelliler için Tavşanlı Müftülüğü'nde program düzenlendi.Kampanyaya destek veren Sivil Toplum Kuruluşu temsilcilerinin de katıldığı programda söz alan Beyazay derneği gönüllüsü Ali Rıza Soyaslan; "son zamanlarda Türkiye'ye örnek teşkil edebilecek birliktelikler yaşıyoruz.Sivil toplum kuruluşu temsilcileri,Sivil toplum kuruluşu meclisleri gibi. Öncelikle Fevziye Hanım Kız Kur'an Kursunda eğitim gören "Gönülden Gören Gözler" projesini anlatmak istiyorum.Şu anda orada eğitim gören arkadaşlar mezun olmuş konumdalar.Biz bu kampanyaları yapıyoruz; ama bu projeler Tavşanlı ile Kütahya ile Türkiye ile sınırlı kalmıyor. Gönülden Gören gözler projesini düzenlediğimizde Samsun'dan, Isparta'dan,Denizli'den ne kadar güzel kampanyalar yapıyorsunuz bize de söyleyin bizde yapalım diye çok çeşitli telefonlar aldık.Yurtdışından Almanya'dan çeşitli telefonlar aldık.Bu konuya duyarlılık gösteren Sivil Toplum Kuruluşu temsilcilerine çok
 
teşekkürler ediyorum.Umre kampanyamız 2 ay süresince devam etti. Kampanyamıza 22 engelli başvuruda bulundu. Hedefimiz 20 engelliyi umreye götürmekti fakat 2 engellimizi umreye gönderiyoruz. Umreye gidecek olan engelli kardeşlerimiz
 
Aliköy'den Mürsel Gürsoy ve Dutlar Köyünden Emine Kaptan.Bu kardeşlerimiz 30 Haziran'da umreye gidecek 18 temmuz'da geriye dönecekler. Geriye kalan 20 engelli kardeşlerimizin içlerinde uhde kalmaması için Müftülüğümüz ile ortak bir karar aldık ve 20 engelli kardeşimizi 17 haziran'da Çanakkale gezsine gönderiyoruz.Kampanya da emeği geçen ve kampanya ya destek veren herkese
 
Beyazay Derneği, Yediveren Derneği,Dost Kalpler Derneği,Tavşanlı Ticaret Odası, Ak Parti Kadın Kolları,Tiyatrocular Derneği,Fevziye Hanım Kız Kur'an Kursu,Rahmet Vakfı, Tavşanlı Berberler Odası, Tavşanlı Duyarlı Gençler Topluluğu,Muhtarlar Derneğine teşekkür ediyorum"dedi.
 
"Güzel insanlar, güzel işler organize eder" diyen İlçe müftüsü Mecit Amil ise; "Görme engelli kardeşlerimizi Kur'an ile nasıl buluşturabiliriz projemiz oldu. Biz şunu biliyoruz ben engel kabul etmiyorum. Bugün engelsiz olan 1 saat sonra engelli olabilir. Onun için kimsenin kimseye ben engelliyim sen engelsizsin denme hakkına sahip değil.Bir saniye sonra bir dakika sonra ne olacağını bilemiyoruz.Rabbim bir plan uygulamış biz o plan da hareket ediyoruz. Bir Kur'an Kursu açalım dedik. Fevziye Kur'an Kursumuzda açtık. 14 öğrencimizden 8 tanesini belgelerini aldı.
 
Şunu gördük ki; Allah insanın bir uzvunu aldığı zaman onun yapacağı görevleri başka uzuvlara veriyor. Böyle bir hizmete müftülük olarak katkıda bulunmuşsak iftihar ediyorum. Bir kişiyi Kur'an ile buluşturmak büyük bir mesele. Allah bu kardeşlerimizin parmak gözlerini açmış, parmak gözleriyle Kur'an okudular. 2 kardeşimizde umreye gidecekler. Umreye gidecek kardeşlerimize doya doya umreyi yaşamalarını Allah'tan diliyorum. Birlik ve beraberlik olduğu sürece aşılmayacak problem yoktur.
 
" diye konuştu.
 
Programın sonunda umre kampanyasına destek veren Sivil Toplum Kuruluşu temsilcilerine teşekkür plaketi takdim edildi.
 
 


Üye Girişi
E-Bülten
Ziyaretçi Defteri

Fatma ÇEVİK (Ankara) - 21.04.2015 12:00:00

2011 yılında Hacca kayıt oldum sabırsızlıkla çağrılmamı beklemekteyim. Rabbim nasip ederse bende birgün gitmeyi çoooook istiyorum.2010 14 Günlük Umrem var 2013 Ramazan Umrem var oraları nasıl özledim bilemezsiniz. Rabbim Himmet etttt.

derya (trabzon) - 25.03.2015 12:00:00

2016 yili şubat tatili Esim ve 2 oglumla (9ve 11) yaslarindaUmre te gütmek istiyoruz su an dan rezervasyon yapturabirmiyim

sevgi solak (kayseri) - 22.02.2015 12:00:00

kızımla umre yapmak istiyorum ben 43 kızım 18 ikimiz gitsek olurmu para biriktirmeye çalışıyoruz birde fiyatlar ne kadar rabbim bize yardımcı olanlardan razı olsun bu gün çok ağladım rabbimcümleye içindede kızımla bana o mukaddes yerlerigörmeyi nasip eylesin

Kader kayaş (Istanbul. Tuzla ) - 27.01.2015 12:00:00

Engellilere ümre fiyatlarında indirim varmı?

aykut cetınkaya (istanbul/kartal) - 15.01.2015 12:00:00

s.a ben annemi 1 haftalıgına umre‘ye göndermek istıyorum fakat babam vefat ettıgı için tek gıtmek durumundadır. .. dınımızce gitmesi günahmıdır ?

umit aydogan (ankara) - 25.11.2014 12:00:00

Selamunaleykum.arkadaslar is yerimden alacagim tazminatla annemi umreye gondermek istiyorum.ama annemide tekbasina gondermek istemiyorum.yaninda en azindan ben olursam ona yardimci olurum.ama sorunum su.alacagim para sadece birimizn gitmesine yetiyo.diyecegim su.bilet fiyatlarinda indirimli olabilecek bize bu konuda yardimci olabilecek birileri varmi.allah herkesten razi olsun.allaha emanet olun.

eyüp cankaya (istanbul \ beykoz) - 18.11.2014 12:00:00

Umre programını niye açıklamıyorsunuz fiyatları lütven uygun tutalım beşyıl önceki hacılık fiyatlarını buldu bugün bir umre 4000 le 5000 TLyi buluyor. Diyanet ticarethane değildir.

semra Gülseren (Ankara) - 16.11.2014 12:00:00

Selamunaleykum İnşaallah bu sene Umre fiyatları düşerde busebepten gidemiyen DİN KARDEŞLERİM DE GİDER...YÜCE YARADANİM BİZLEREDE NASİP ETSİN AMİN AMİN AMİN........

bir hayra vesile olmak isteyen bir kardeşiniz (TÜRKİYE) - 12.11.2014 12:00:00

HAC VE UMRE ADAYLARI İÇİN…! Bir hayra vesile olan, o hayrı yapan gibidir.(Hadis-i şerif) Selamunaleyküm ağabeylerim,ablalarım.. hac yada umreye gidecek olan ya da cevresinde hac yada umreye gidecek yakınları olanlara iki tavsiyem olacak hakkını helal edin.. Allah rızası için umreye gidecek olan tüm yakınlarınızı TOP(şeker) almalarını tavsiye edelim.. ilk bakışta komik ya da tuhaf gelebilir bu size.Çocukların asla vazgeçemediği ve genelde hepsinin çok sevdiği şeydir şeker. Eger birine ‘Umreye giderken top şeker götür’ derseniz,alacağınız cevap ‘;orda çocuk mu var’ olur.. Sadece iki örnek.. Medine’deyiz ve namaz vakti, arkamızda ağlayan küçük bir çocuk,sürekli ağlıyor ve ailesi onuna ilgilenmekten namaza kendini veremiyor,bu sırada çocuk sesinden cevresindeki cemaat de etkileniyor. Bu çocuğa bir şeker veriyorsunuz ve çocuğun hoşuna gidiyor ve ağzı kapanıyor şeker bitene dek ağlaması kesiliyor, bu sırada hem ailesi rahat bir nefes alıp dikkatini ibadetine veriyor,hem de cevresindeki cemaat rahat bir nefes alıyor.. Evet 10 kuruşluk bir TOP ŞEKER’le peygamber efendimizin(SAV)’in ağlayan bir minik misafirini mutlu edip,sadakanızı veriyorsunuz,hem de ibadet halindeki diğer kardeşlerimizin kendilerini ibadetlerine daha iyi vermelerine vesile oluyorsunuz.. Ve Kabe^de tavaf sırasında babasının omzunda tavaf yapan ufak bir çocuk ve sürekli ağlıyor,anne babası kendini tavafına tam olarak veremiyor ve çocukla ilgileniyor, bu sırada tavaf halindeki yanındaki kardeşlerimiz dikkatini Kabe’ye tam olarak veremiyor ve o an bir topitop veriyorsun çocuğa çocuk pat diye susuyor, anne babası rahatlıyor,çevresindekiler rahatlıyor ve siz Kabe’de Rabbimizin evinde, amellerin 100.000’le çarpıldığı Kabemizde hem sadaka vermiş oluyorsunuz, hem çocuğu ve ailesini sevindirmiş oluyorsunuz hem de cevresindekilerin ibadetlerini daha iyi sağlamış oluyorsunuz.. İşte 10 kurusluk Topitop’la bu kadar şeye vesile olmak istemez misiniz???? Allah(cc) razı olsun hakkınızı helal edin.. Umarım gerçek anlamda sizlerin de hoşuna gider ve herkese vesile oluruz.. Bir mümin kardeşiniz… Demiş yazan kişi.. dua ile ..ALLAH RAZI OLSUN Not:TOPİTOP aynı zamanda bir şeker markası olup, kent markası İsrail’indir… lütfen hayır yaparken İsrail mallarından uzak duralım.. hakkınızı helal edin.. cevremize vesile olabilmek duasıyla..

hediye arıkan (edirne) - 11.11.2014 12:00:00

selamün aleyküm.ALLAH nasip ederse ben yarıyıl tatilinde gidicem umreye.tarihin açıklanmasını bekliyorum.siz din kardeşlerimin de dualarını bekliyorum.

Sende Yaz
Sayacİstatistikler Yükleniyor ..!

Kabe Namaz Vakitlari
Mekke / Medine Haritası
Umre Duaları
Umre Sözlüğü
Foto Galeri

Umre Nedir? Nasıl Yapılır?

Umreziyaret etmek anlamına gelmektedir. Müslümanların Kabe`yi ziyaret etmelerine umre denir.Ziyaret biçimi hacca benzer. Fakat hac gibi Zilhicce ayında olması gerekli değildir. Dini bir terim olarak ise umre, "Belirli bir zamana bağlı olmaksızın ihrama girerek Kâbe’yi tavaf etmek, Safa ile Merve arasında sa’y yapmak ve tıraş olup ihramdan çıkmaktan” ibarettir. 
  • BİZE ULAŞIN

  • Armağanevler Mah. Çardak Sok. No:29/10 Ümraniye / İSTANBUL

  • umreveumre@gmail.com

YukariCik